Automatyczne bramy garażowe – nowoczesne rozwiązanie dla garażu

Automatyczna brama garażowa, czyli brama z napędem stanowi doskonałe i nowoczesne rozwiązanie dla naszego garażu. Na jej zakup warto się zdecydować, jeżeli mieszkamy w ruchliwym miejscu, często wjeżdżamy i wyjeżdżamy z garażu prosto na ulicę. W takich okolicznościach brama automatyczna jest niezbędna. Zalety takiej bramy doceniają osoby, które często używają samochodu.

Brama idealnie sprawdza się szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy panują złe warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg). Można wówczas szybko i sprawnie wjechać i z wyjechać z garażu. Nie musimy nawet wychodzić z auta, gdyż napęd w bramie uruchamia się pilotem, przyciskiem, kluczykiem lub zamkiem kodowym. Napęd do bramy można kupić osobno, ale lepiej opłaca się kupić go wraz z bramą.

Do bram automatycznych można również kupić fotokomórkę, która będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczanie. Zamiast pilota czy zamka kodowego do otwierania bramy można zastosować czytnik linii papilarnych. Trzeba jednak liczyć się z większym kosztem takiego sposobu otwierania bramy.